Wybór lampy do pokoju dziecięcego

Wybór oświetlenia dla dzieci nie powinien być bagatelizowany. Dziecko spędza w swoim pokoju dużo czasu, później będzie go wykorzystywało również do nauki, dlatego musi być on dobrze oświetlony. Światło naturalne jest z pewnością najważniejsze, ale niestety nigdy nie jest go dość. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jest zapewnić kilka źródeł światła, dzięki czemu można stworzyć różne efekty świetlne w zależności od pory dnia. 

Lampa do pokoju dziecięcego – wybór

lampa do pokoju dziecięcego

Wybierając lampę dla dzieci, nie zapomnij wziąć pod uwagę wielkości pokoju, liczby i rozmieszczenia okien, a także koloru ścian, mebli i dywanów. Ponieważ pokój dziecięcy nie służy tylko jako sypialnia, ale jest także pokojem zabaw, a później stanie się także miejscem, w którym będą musiały się uczyć, więc samo jedno oświetlenie nie wystarczy. Podstawą jest lampa centralna. Jeśli mamy niski sufit, powinniśmy wybrać lampę sufitową lub dla wyższego sufitu żyrandol. W każdym razie możesz wybierać spośród szerokiej gamy kształtów i rozmiarów, od prostych lamp sufitowych z obrazkami, lamp punktowych w kształcie piłki nożnej po żyrandole w kształcie samolotu. Zawsze wybieraj te z rozproszonym światłem.

Lampa do pokoju dziecięcego – lokalizacja

W części sypialnej sprawdzi się lampa ścienna, należy dobrać intensywność żarówki do wieku dziecka. W przypadku małego dziecka do spokojnego zasypiania wystarczy mniej jaskrawe światło, które można wykorzystać również w nocy do zmiany pieluszki. Dla starszych dzieci, które przed zaśnięciem czytają książkę, preferowane jest jaśniejsze oświetlenie. W pobliżu łóżka można umieścić lampę orientacyjną. Zawiera on czujnik ruchu, więc włącza się i wyłącza automatycznie.

Comments are closed.