Luksusowe mieszkania w Krakowie

Podnoszące się ceny mieszkań w Krakowie, jakie można zaobserwować już od jakiegoś czasu sprawiają że rynek deweloperski ma się w nim świetnie. Powstają nowe inwestycje, mimo kurczących się zasobów miejsca nadającego się pod inwestycję. Na rynku pierwotnym dominują mieszkania droższe, a osoby poszukujące mieszkań luksusowych – o podwyższonym standardzie powinny skupić się na wybranych dzielnicach.

Gdzie szukać luksusowych mieszkań w Krakowie

Tanie mieszkania w Krakowie znaleźć jest prawdopodobnie trudniej w obecnym momencie niż te nieco bardziej luksusowe. Rosnące ceny sprawiają, że wiele osób ma problem z ich zakupem, aczkolwiek sytuację poprawiają mocno pojawiające się raz na jakiś czas promocje deweloperów Lokum-deweloper.pl. Mieszkania droższe znaleźć można przede wszystkim w dzielnicach położonych centralnie, a także kilku innych, które zyskują pod tym względem ostatnio na popularności.

Drogie dzielnice Krakowa – luksusowe inwestycje

Dzielnicami Krakowa, w których chętni mogą znaleźć nieco droższe inwestycje są między innymi: Stare Miasto, Dębniki, Podgórze, Czyżyny i Bieżanów-Prokocim. Ilość inwestycji tego rodzaju w dzielnicach najbardziej centralnych pozostaje raczej niewielka, ze względu na najbardziej ograniczoną ilość miejsca pod nowe inwestycja w tych okolicach. Nieco więcej powstaje ich w dzielnicach przyległych, takich jak na przykład Dębniki, które kuszą oprócz tego ciekawą architekturą i spokojnym charakterem dzielnicy. Pewna ilość inwestycji luksusowych powstaje również na niedalekim od Kazimierza Podgórzu. Najszybciej rozwijającą się dzielnicą miasta pod względem ilości powstających w każdej kategorii cenowej inwestycji wydaje się być Bieżanów-Prokocim, gdzie powstają zarówno mieszkania tańsze, jak i luksusowe.

Comments are closed.