Z jakiego tworzywa szyby w kabinach prysznicowych?

narożna kabina bardzo przydatnaOsoby, które w najbliższym czasie planują zakup nowej kabiny prysznicowej powinny w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonane są szyby. Kabina prysznicowa to inwestycja na lata, dlatego też powinna być wykonana z najlepszych jakościowo materiałów, aby nie trzeba było jej często naprawiać i wymieniać poszczególnych elementów na nowe.

Moda na szkło barwione

W ostatnim czasie bardzo wielu producentów kabin prysznicowych korzysta z dobrodziejstwa szkła barwionego, które może okazać się najlepszą dekoracją każdej stylowej łazienki. W dzisiejszych czasach bez żadnego większego problemu można zamówić kabiny ze szkłem barwionym w masie albo w specjalnie wykończonych powierzchniach. Można spotkać na przykład powierzchnie matowione,ornamentowe albo satynowane. Bardzo wielu producentów wykonuje także na szklanych ścinkach zdobienia różnorodnymi motywami naniesionymi metodą piaskowania albo sitodruku. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą zamówić szkło zdobione metodą grawerowania, które prezentuje się naprawdę bardzo okazale.

Oryginalne szyby z tworzywa sztucznego

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także kabiny prysznicowe z wypełnieniem z tworzywa sztucznego. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż szkło, dlatego też tak wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa. Szyby polistyrenowe wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe i pod względem designu nie odbiegają od szklanych konkurentów. Sporą zaletą plastikowych szyb jest również to, że można je precyzyjnie dociąć, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w przypadku krzywej ściany. Pamiętać należy jedynie o tym, że polistyren jest mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne i co najgorsze rozbija się na dość ostre kawałki, dlatego też należy zachować ostrożność. Warto inwestować w kabiny od renomowanych producentów, które charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania.

Comments are closed.