O wyborze dewelopera słów kilka – czyli o czym pamiętać?

Kupno mieszkania to doświadczenie zarówno stresujące, jak i ekscytujące. Gdy decydujemy się na zakup nowego lokalu, warto zorientować się, jak wygląda sytuacja dewelopera. O czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Kontakt jest istotny

Warto pamiętać, że przedsiębiorstwo, obok działalności budowlanej – prowadzi również tę handlową. To oznacza, że dobra firma powinna posiadać doświadczony zespół osób, które pomagają klientom w rozwiązywaniu ich trudności, wyjaśniają wszelkie zagadnienia, które tego wymagają i zajmują się szeroko pojętą obsługą klienta. Ważnym jest, aby kontakt ten był na najwyższym poziomie, a jakiekolwiek wątpliwości już na starcie oznaczają, że lepiej nie „pakować się” w taką współpracę.

Zatem jeśli telefon firmy czasem odpowiada, czasem nie, a (co jeszcze bardziej istotne) dodatkowo nikt nie oddzwania – to już pierwsza czerwona lampka. Jeśli oprócz tego, odpowiedzi na wiadomości e-mail przychodzą ze sporym opóźnieniem – lepiej ominąć tę firmę szerokim łukiem. W takiej sytuacji bowiem jeżeli już na starcie są pewne trudności – to może oznaczać, że będą one narastać i piętrzyć się. Samo nieodebranie telefonu nie musi jeszcze oznaczać, że deweloper jest niezainteresowany współpracą i nieprofesjonalny – duże znaczenie ma jednak chęć współpracy z jego strony i na przykład oddzwanianie w przypadku nieodebranych połączeń.

Czy deweloper musi przedstawić jakieś dokumenty?

Od 2012 roku firmy trudniące się sprzedażą mieszkań są prawnie zobowiązane do przedstawienia swym klientom specjalnych broszur powiązanych z daną inwestycją. W ten sposób mogą oni wygodnie i szybko przekazać najistotniejsze (i co ważne – wiążące) informacje powiązane z daną inwestycją.

Dodatkowo, od tego samego momentu, klienci firm są chronieni przez specjalne fundusze powiernicze przed utratą środków. To oznacza, ni mniej i ni więcej, że żadne pieniądze nie zostaną przekazane przedsiębiorstwu przed zakończeniem danego etapu budowy. Ta ochrona ma na celu zniwelowanie sytuacji, w których firma „znika” z pieniędzmi klientów.

Więcej na stronie dewelopera: https://wroclaw.domd.pl

Comments are closed.