Płyta HDF

Płyty meblowe są bardzo popularne na rynku, w związku z czym korzysta z nich wielu producentów mebli. Jedną z najczęściej wykorzystywanych rodzajów płyt jest płyta HDF. Duża popularność tego materiału podyktowana jest między innymi tym, że płyty HDF są tanie w produkcji, a co za tym idzie, też tanie w sprzedaży. Duża odporność i dobre właściwości sprawiają, że otrzymywane z nich np. meble są trwałe i odporne na różne czynniki. Najczęściej płyta HDF wykorzystywana jest w produkcji mebli, jednak doskonale sprawdza się także w budownictwie.

Czym jest płyta HDF?

HDF

Płyta HDF jest materiałem drewnopochodnym, który powstaje w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkami substancji łączących, a następnie wszystko jest utwardzane pod wpływem dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Płyta HDF (ang. High Density Fibreboard https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/hdf-3-mm.html ) jest bardzo wytrzymała na wszelkiego rodzaju urazy, a to wszystko ze względu na swoją wysoką gęstość (płyta HDF posiada gęstość od 850 kg/m3). Takie jej właściwości (wysoka gęstość) sprawia, że płyta HDF jest nawet 50% gęstsza od litego drewna.

Inne właściwości płyty HDF

Płyta HDF charakteryzuje się tym, że złożona jest w bardzo cienkich płyt, których grubość sięga od 2,5 do 3,0 mm. Co więcej na rynku płyta ta dostępna jest w różnych formatach (np. 2620/2070, 2650/2070, 2500/2070, 2850/2070). Ogromne możliwości wykorzystania płyty HDF sprawiły, że jest ona bardzo popularna i często kupowana.

Comments are closed.