Szafka na buty- gadżet niezwykle atrakcyjny

Nie da się ukryć, że wiele osób rzadko kiedy poświęca większą uwagę temu, by odpowiednio urządzić korytarz. Zwykle traktujemy go raczej jako pomieszczenie, w którym zostawiamy odzież wierzchnią i buty, a następnie udajemy się reprezentatywnego salonu. Okazuje się jednak, że to właśnie korytarz jest miejscem niezwykle reprezentatywnym. To właśnie w nim jako pierwsi zatrzymują się nasi goście, zanim udadzą się do salonu. Jeśli więc jego wystrój nie powala, przy pomocy szafki na buty można to niezwykle szybko zmienić.

Szafka na buty i jej praktyczność

Szafka na buty z pewnością jest gadżetem do przedpokoju, który wyróżnia się niezwykłą praktycznością. Nie tylko bowiem posiada ona półki lub przegródki, ale także i blat, który można odpowiednio zaaranżować tak, by wpasowywał się w ogólny wystrój przedpokoju. Szafka na buty musi przede wszystkim zostać odpowiednio dobrana pod względem rozmiaru. Wobec tego:

  • szerokie i wysokie szafki na buty sprawdzą się szczególnie w podłużnych korytarzach o dość pokaźnym metrażu
  • niskie i szerokie szafki na buty, sprawdzą się idealnie do przedpokojów w kształcie kwadratu
  • niskie i wąskie szafki na buty, będą idealnie pasowały do niewielkich przedpokojów, warto jednak zadbać o to, by były one odpowiednio głębokie

Szafka na buty może być również wyposażona w szuflady na prowadnicach lub drzwiczki z półkami. Ten aspekt należy już dopasować do osobistych preferencji.

szafka na buty z kilku modułów

Szafki na buty ozdobą wnętrza

Szafka na buty ma niezwykłe walory estetyczne, pod warunkiem, że zostanie ona oczywiście odpowiednio dopasowana do wnętrza. Zwykle warto wkomponować ją kolorystycznie tak, by dopasowywała się do koloru, który dominuje w korytarzu. Niemniej jednak do odważniejszych aranżacji z kolei, poleca się dobranie szafki na buty w taki sposób, by stanowiła ona mocny i kontrastujący element z resztą wystroju. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, szafka na buty jest nie tylko sposobem na tanie odmienienie nudnego wnętrza, ale także na to, by zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania obuwia.

Comments are closed.