Jak dobrać pufy do wnętrz minimalistycznych?

Każdy z nas ogromną uwagę przykłada do tego, jak prezentuje się jego wnętrze. Z tego też powodu tak chętnie poszukujemy inspiracji i staramy się wybrać najlepsze pomysły na aranżację. Obecnie wiodącym trendem w aranżacji wnętrz stał się niezwykle uwielbiany przez miliony styl minimalistyczny. Jest on niezwykle elegancki, a jednocześnie harmonijny. Nietuzinkowe połączenia kolorów nadają takim wnętrzom niesamowitej głębi i wyrazu. Jednak jak dobrać do takiego wnętrza pufy?

Idealne pufy do wnętrz minimalistycznych

Wnętrza minimalistyczne cechuje przede wszystkim prostota i idealnie kontrastujące ze sobą zestawienia kolorystyczne, które mogą być delikatnie przełamywane mocniejszymi akcentami. Niemniej jednak pufy do takich wnętrz muszą być dobrane wręcz perfekcyjnie, by nie zakłócić porządku i harmonii. Tak więc, wybierając pufy do wnętrz minimalistycznych, trzeba przede wszystkim postawić na:

  • pufy o niezwykle prostej formie- najlepiej sprawdzą się te w kształcie figur geometrycznych
  • pufy o niezwykle gładkiej strukturze- odradza się jakiekolwiek pikowania i dodatkowe ozdoby
  • pufy o jednolitej konstrukcji- nie warto stawiać na pufy otwierane czy rozkładane, a także te w formie worków
pufa butelkowa zieleń

Jak dobrać kolor puf do wnętrz minimalistycznych?

Wspomniane już zostało, że wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym cechują się głównie kontrastem stworzonym z barwy białej i barwy czarnej. Co jakiś czas wtrącane są również szare akcenty. Tak więc pufa w takich kolorach będzie stanowiła idealne uzupełnienie wnętrza i podkreśli nieco jego harmonijny wydźwięk. Niemniej jednak można we wnętrzach minimalistycznych zastosować również pewne przełamanie i mocniejszy akcent kolorystyczny. Wówczas pufa butelkowa zieleń będzie niezwykle eleganckim i oryginalnym dodatkiem. Pufa butelkowa zieleń cechuje się niezwykle nasyconą barwą, która idealnie skontrastuje biel i czerń. Warto również dobrać kilka innych ozdób w tym kolorze, by całość wydawała się jeszcze bardziej spójna, a wnętrze zyskało nowoczesny wydźwięk.

Comments are closed.