Z jakiego materiału wybrać nóżki do mebli?

Nowoczesne nóżki do mebli spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją przede wszystkim aluminiowe nogi do blatu, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Aluminium jak powszechnie wiadomo jest bardzo lekkim i niesłychanie wytrzymałym materiałem.

Jakie materiały wybrać?

Przy bardzo masywnych meblach bez problemu można wybrać stalowe nogi meblowe, które poradzą sobie nawet z bardzo dużymi obciążeniami. Na rynku dostępna jest niezawodna stal chromowana, szczotkowana i malowana. Nóżki do mebli tego typu doskonale sprawdzą się w przypadku regałów z ciężkimi dokumentami. Stalowe nóżki są niezbędne także przy kanapach na których jednocześnie siedzieć może nawet kilka osób.

Moda na drewniane nogi do blatu

Jak łatwo się domyślić nogi meblowe mogą być wykonane również z kilku różnych gatunków drewna. Producenci oferują nóżki do mebli matowe i z połyskiem, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Drewno jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci są w stanie dostarczyć nogi o różnych średnicach, które posiadają bardzo nietypowe kształty. Nie można zapominać także o tym, że drewniane nogi do blatu można pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu pasować będą one do każdego wnętrza. Olbrzymim atutem drewna jest oczywiście to, że doskonale łączy się z wieloma innymi materiałami. Jeżeli chodzi o design to najlepsze walory estetyczne oferują nóżki wykonane z drewna egzotycznego.

Comments are closed.