Wanny wolnostojące- specyfikacja

Wanny wolnostojące są doskonałą propozycją dla najbardziej wymagających miłośników kąpieli. Ponadto są ciekawym elementem aranżacji łazienki dla osób, które poszukują wysokiej estetyki. Wanny wolnostojące dają spore możliwości aranżacyjne w porównaniu z wannami w zabudowie. Wybierając model wolnostojący umożliwia funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni łazienki.  

Wanny owalne i okrągłe 

Wanny wolnostojące można podzielić na dwa rodzaje – wanny owalne oraz wanny okrągłe. Oba rodzaje tych wanien charakteryzują się niebanalnym designem, a także klasyczną i nowoczesną stylistyką.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wanien, które wykonane są z różnych materiałów. Niemniej jednak najczęściej wybierane są wanny akrylowe, stalowe lub marmurowe. Co ciekawe dostępne są również wanny wykonane z miedzi, kamienia i drewna.  

Okrągłe wanny wolnostojące idealnie się sprawdzą w łazienkach o dużej przestrzeni, ponieważ zajmują one dużo miejsca. Ich popularność stale rośnie, co spowodowane jest większym metrażem łazienek w nowym budownictwie.  

Wanny prostokątne i przyścienne

Jeśli dysponujemy łazienką o mniejszych rozmiarach warto zastanowić się nad zakupem wanny wolnostojącej prostokątnej lub przyściennej. Tego rodzaju wanny dostępne są z różnymi dodatkami, takimi jak hydromasaż czy bicze wodne.

Wybór odpowiedniej wanny do łazienki powinien w głównej mierze być uzależniony od naszego gustu, preferencji, a także od aranżacji łazienki i kwestii praktycznych. Biorąc to wszystko pod uwagę przy zakupie wanny wolnostojącej z pewnością wybierzemy odpowiedni produkt, który spełni oczekiwania wszystkich domowników. 

Wanny wolnostojące są coraz to popularniejsze, głównie z względu na swój elegancki wygląd. Warto zainwestować w zakup takiej wanny, aby łazienka była funkcjonalna i luksusowa.

Comments are closed.